Rozhovor - SAŠKA A KALI tvoří svůj merch pro kavárnu

Otevřenou sítotiskovou dílnu provozujeme už čtvrtým rokem, a tak jsme si řekli, že by bylo načase občas představit naše pravidelné návštěvníky a tak jsme pro vás vyzpovídali SAŠKU A KALI.

Saška a Kali jsou ostřílené kavárnice, provozují kavárny @stav_se_espressobar @fainecoffee a pražírnu @jokes_aside_coffee. K nám do dílny si chodí holky tisknout vlastní merch a my myslíme, že za tu dobu, co sem chodí, se staly i ostřílenými tiskařkami. 

 

-- Na začátek se rovnou zeptám - váš plán bylo chodit do dílny nebo jste náhodou narazily na náš kurz a jen jste chtěly zkusit něco nového?
Celé to vzniklo tak, že jsme chtěly do pražírny vlastní trička, ale chtěly jsme pro začátek vytisknout jen pár kusů. Všude ale naopak bylo nutné zadat k tisku počet kusů pro nás zbytečně velký. Hledaly jsme, jak bychom to vyřešily, a našly vaši dílnu. Zúčastnily jsme se kurzu a teď nám přijde fajn, že když se naučíš proces, můžeš chodit do dílny pravidelně dle své potřeby.

-- Co je váš projekt a jací lidé si kupují věci, co u nás vytisknete?
Máme dvě kavárny @stav_se_espressobar @fainecoffee a pražírnu @jokes_aside_coffee. Trička jsme chtěly hlavně do pražírny. Trička si kupují hlavně lidi ze zahraničí. Kalin přítel má  instagramový účet @50percentarabica, plných svých kávových memeček, což je docela ojedinělé a mé své followery. Takže naše trička kupuje hlavně kávová komunita.

-- To je moc zajímavé, napadá mě otázka kam nejdál jste zasílaly svoje tričko?
Naše tričko se nejdál dostalo na Floridu

-- Co vám na sítotisku přijde nejtěžší?
Nejtěžší je trefit se s motivem na správné místo a hlavně přemýšlet, aby člověk neudělal zbytečnou chybu.

-- A naopak co vám na sítotisku v dílně přijde super?
Super je, že si vše děláš sám, že vidíš, jak tričko vzniká, každý kus je originál a máš dobrý pocit, že sis to potiskl sám a nekoupil někde v Lidlu. Trička jsme si teď nechaly ušít na zakázku u @jsme-zažito , takže už máme komplet lokální výrobu.

-- Máte pocit, že jste se posunuly v řemesle za tu doby, co k nám chodíte?
Ano, začaly jsme jednoduchými motivy a  teď máme tisknem nejtěžší kousek, dvě barvy.

-- Jaké máte ohlasy na váš merch?
Myslím, že fajn, zatím se nám vždycky všechen vyprodal, zůstaly nám akorát velké velikosti

Děkujeme za rozhovor
a těšíme se zase v dílně!

 DSC07398           DSC07417

333965848_6369028019776392_5983716293154467386_n

DSC07418