Graffiti a sítotisk! 18.-19.5.2024

Grafitti a sítotisk!

V cyklu speciálních workshopů zaměřených zejména na serigrafii BRNO TISKNE S... budete pracovat po boku vybraných umělců.  Čeká vás práce s inspirativními osobnostmi, tentokrát se Stanislavem Apokou Bílkem.

Co si na vás Standa vymyslel? Nechte se překvapit, ale kurz bude hodně nabitý. Začne přednáškou Stanislava Apoky Bílka o jeho cestě, kdy se v roce 1995 stal součástí prvních kroků brněnské graffiti scény až k typografii, od působení v kapele Naše věc až k první Slam poetry a tudy ke grafickému designu, ilustraci a malbě.

Volně navážeme tématickým kurzem a vytvoříme šablony pro sítotisk inspirované graffiti. 

 

 


Tento cyklus workshopů u nás vám nabízí setkání s umělci v komorní a neformální atmosféře.

 

 1280px-Logo_Brno.svg.png      Projekt finančně podpořilo statutární město Brno. 

 

2 500 Kč
Dostupnost: Máme místo
Graffiti a sítotisk! 18.-19.5.2024

Detailní popis produktu

Grafitti a sítotisk!

Celovíkendový kurz sítotisku, ze kterého si odnesete spoustu zkušeností se sítotiskema a vámi vytištěné plakáty, látky, trička či jiný textil. Po absolvování kurzu můžete přijít do naší dílny tisknout už sami v otevřených hodinách pro veřejnost. 

 

Neočekáváme od vás žádné technické znalosti, poskytneme vám veškerý materiál a adekvátní zázemí pro realizaci vaší práce. 

Budeme tisknout hlavně na papír,  vytvoříte si vlastní grafické listy, plakáty, drobnou grafiku.

Pokud chcete svoji práci reprodukovat i na textil, ta možnost tu samozřejmě je! Textil si ale musíte donést vlastní, nejlépe bavlnu, bez knoflíčků a zipů.

Těšíme se.

 

12.00–13.00 

pauza na oběd

 

13.00–17.00

Budete pod vedením zkušených lektorů připravovat motiv pro sítotisk, můžete konzultovat svoji práci.

 

NEDĚLE

9.30–12.30

Společně vysvítíme vaše motivy na síta a síta vymyjeme. A začneme s tiskem.

 

12.30–13.30 

pauza na oběd

 

13.30–16.30

Nedělní odpoledne se budeme věnovat tisku. Čeká vás práce ve dvojicích, k dispozici Vám budou sítotiskové barvy a grafické papíry, textil na tisk si donesete samostatně..

Očekáváme, že si vytisknete 20-50 ks tisků. Jeden z nich zaarchivujeme a na podzim vystavíme.

 

A na závěr? Výstava!

Výstupem workshopu jsou grafické listy každého účastníka – serigrafie v maximálně 50 kopiích. Sérii těchto letních workshopů s umělci zakončí společná výstava všech účastníků workshopu. Workshop proběhne u nás v sítotiskové dílně v inspirativních prostorách bývalého lihovaru v Brně na Pekařské ulici.