BRNO TISKNE S... Anežka Hošková 25.-26.9.2021

3 500 Kč
Máme místo

V cyklu speciálních sítotiskových workshopů  BRNO TISKNE S... budete pracovat po boku vybraných umělců.  Tentokrát s Anežkou Hoškovou!

Anežka Hošková je výraznou postavou současné výtvarné scény, absolventkou ateliéru intermédií Doc. Václava Stratila na Fakultě výtvarných umění v Brně.Tvoří kresby, malby, koláže, objekty, performativní intalace. Je členkou A.M.180 Collective, který provozuje od roku 2003 Galerii A.M.180 v Praze a také spolupořádá každoroční festival současné alternativní hudby Creepy Teepee v Kutné Hoře. Sem přiváží umělce z celého světa, stejně jako během roku na koncerty pořádané v pražských klubech. Sama vystupuje jako Dj Black Dumpling. Anežka je velmi aktivní umělkyně, její tvorba je zastoupena ve státních i soukromých sbírkách.

 

 

Tvorba Anežky Hoškové je dlouhodobě spjata s mnoha vlivy z oblasti filmu, industriální a metalové hudby, literatury, fashion či tattoo estetiky a nejinak je tomu v případě výstavy Ruin of Romantics. Odstín hnědé známý z její předešlé tvorby autorka dále rozvíjela, až se dostala k červenofialové magentě. Hošková se dlouhodobě zajímá o romantismus 21. století a do svých děl často zakomponovává i odlesky zlatých detailů a ornamentů, což jim dodává čarovný vzhled. Je absolventkou Ateliéru intermédií Doc. Václava Stratila na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Spolu s bratrem Jakubem Hoškem, Štěpánem Bolfem a Nik Timkovou vede kulturně-aktivistický spolek a spolupořádá hudební festival Creepy Teepee. 

 

 

Rádi bychom ve vás tímto sítotiskovým workshopem podnítili kreativitu a doufáme, že toto setkání pro vás bude inspirací.

Neočekáváme od vás žádné technické znalosti, poskytneme vám veškerý materiál a adekvátní zázemí pro realizaci vaší práce.

Výstupem workshopu jsou grafické listy každého účastníka serigrafie v maximálně 50 kopiích.

Sérii těchto letních workshopů s umělci zakončí společná výstava všech účastníků workshopu.   

Workshop proběhne u nás v sítotiskové dílně v inspirativních prostorách bývalého lihovaru v Brně na Pekařské ulici.

 

 logo_brno_cervene_bez_pozadi-web za finanční podpory statutárního města Brna

 

Kategorie: Kurzy sítotisku

Ještě před kurzem vám pošleme mail s informacemi o sítotisku. Nemusíte si nic chystat předem, vše zvládnete u nás o víkendu.

 

Co všechno se bude dít během víkendového kurzu?

 

SOBOTA

9.30–12.30

Setkáme se v sobotu u nás v dílně, kde vám Anežka Hošková představí svoji tvorbu.

My vás zasvětíme do techniky sítotisku a do možností tvorby sítotiskových šablon  (kresba fixou, tuží, vyškrabávání, tvorba šablon pomocí folií a vytištěných předloh).

Pod vedením Anežky začnete tvořit vlastní šablony. Anežka si pro vás připravila vlastní téma, na základě kterého budete tvořit. Nechte se překvapit a určitě si nic nechystejte předem. 

Naše síta mají velikost 90 cm x 70 cm a využít můžete skoro celou jejich plochu.

 

12.30–13.30 

pauza na oběd

 

13.30–16.30

Budete pokračovat v práci pod vedením Anežky. Den zakončíte s nachystanými šablonami pro tisk.

 

NEDĚLE

9.30–12.30

Čeká nás techničtější část workshopu. Vysvětlíme vám přípravu sít k tisku (natažení emulzí, svícení, vymývání).

Společne vysvítíme vaše motivy na síta a síta vymyjeme.

 

12.30–13.30 

pauza na oběd

 

13.30–16.30

Nedělní odpoledne se budeme věnovat tisku. Čeká vás práce ve dvojicích, k dispozici Vám budou sítotiskové barvy a grafické papíry.

Očekáváme, že si vytisknete 20-50 ks grafických listů. Jeden z nich zaarchivujeme a na podzim vystavíme.

 

VÝSTAVA

Na závěr cyklu našich workshopů BRNO TISKNE S... je naplánovaná výstava. Vernisáž proběhne v dalších prostorách Distillery, pozvaní budou zúčastnění umělci, účastníci workshopů, i akademická veřejnost.