Víkendový workshop sítotisku 18.-19.6....host: Natalie Perkof

2 850 Kč
Máme místo

 

Celovíkendový kurz sítotisku, ze kterého si odnesete spoustu zkušeností se sítotiskema a vámi vytištěné postery případně trička či jiný textil. Po absolvování kurzu můžete přijít do naší dílny tisknout už sami v otevřených hodinách pro veřejnost. 

V cyklu speciálních workshopů zaměřených zejména na serigrafii BRNO TISKNE S... budete pracovat po boku vybraných umělců.  Čeká vás práce s inspirativními osobnostmi, tentokrát s brněnskou umělkyní Natalie Perkof.

  

 logo_brno_cervene_bez_pozadi-web Akce proběhne za finanční podpory statutárního města Brna

 

Kategorie: Kurzy sítotisku

 

Co všechno se bude dít během víkendového kurzu?

Neočekáváme od vás žádné technické znalosti, poskytneme vám veškerý materiál a adekvátní zázemí pro realizaci vaší práce. Výstupem workshopu jsou grafické listy každého účastníka – serigrafie v maximálně 50 kopiích. Sérii těchto letních workshopů s umělci zakončí společná výstava všech účastníků workshopu. Workshop proběhne u nás v sítotiskové dílně v inspirativních prostorách bývalého lihovaru v Brně na Pekařské ulici.

Komu je workshop určen: Všem  kteří chtějí tvořit!

Naše síta mají velikost 90 cm x 70 cm a využít můžete skoro celou jejich plochu. 

 

SOBOTA

10.00–12.00

Setkáme se v sobotu u nás v dílně, kde workshop zahájíme přednáškou o serigrafii a sítotisku, 

Natalie nás i vás seznámí se svou tvorbou a inspirací. Na závěr bude prostor na povídání.

Pednáška je volně přístupná všem zájemcům. 

 

12.00–13.00 

pauza na oběd

 

13.00–17.00

Budete pod vedením lektora a Natlie Perkof připravovat motiv pro síttisk.

 

NEDĚLE

9.30–12.30

Čeká nás techničtější část workshopu. Vysvětlíme vám přípravu sít k tisku (natažení emulzí, svícení, vymývání).

Společně vysvítíme vaše motivy na síta a síta vymyjeme.

 

12.30–13.30 

pauza na oběd

 

13.30–16.30

Nedělní odpoledne se budeme věnovat tisku. Čeká vás práce ve dvojicích, k dispozici Vám budou sítotiskové barvy a grafické papíry, textil na tisk si donesete samostatně..

Očekáváme, že si vytisknete 20-50 ks tisků. Jeden z nich zaarchivujeme a na podzim vystavíme.

 

VÝSTAVA

Na závěr cyklu našich workshopů BRNO TISKNE S... je naplánovaná výstava. Vernisáž proběhne v dalších prostorách Distillery, pozvaní budou zúčastnění umělci, účastníci workshopů, i akademická veřejnost.

 

Natalie Pernkof je malířka  s česko-ghanskými kořeny. Studovala mimo jiné brněnskou FaVU, kde  jsme se s ní potkaly.

 
Její obrazy vynikají mimořádnou senzitivitou a silným koloristickým cítěním. Ve svých rozměrných malbách vytváří křehký obrazový svět. Natálii jsme oslovily se spoluprací v našem projektu BRNO TISKNE S..., protože si myslíme, že její tvorba i osobnost by pro vás mohla být obzvlášť inspirující.
 
Malby Natalie Perkof mívají velmi intenzivní, často až meditativní výraz. Jádro její tvorby spočívá především v jasných figurálních  formách s intenzivní barevností, u které si velice dovedeme představit sítotiskové ztvárnění. 
 
Natálie u nás povede víkendový workshop 18.-19.6. V sobotu od 10.00 zveme všechny, které zajímá Nataliina tvorba k nám na její přednášku, přednáška je volně přístupná všem zájemcům. Natalie nás i vás seznámí se svou tvorbou a inspirací, je otevřená dotazům. Po obědě už bude pokračovat samotný kurz. 
Akci finančně podpořilo statutární město Brno. 

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení