FOTOGRAFIE A SÍTOTISK 3.12.

1 850 Kč
Máme místo

FOTOGRAFIE A SÍTOTISK

jednodenní workshop

 

Zajímá vás, jak sítotiskem vytisknout fotku?

Beáta vás provede jednodenním workshopem zaměřeným na sítotisk a fotografii, zejména na přípravu fotky různými způsoby tak, aby byla sítotiskem reprodukovatelná. Nepožadujeme po vás předchozí znalosti sítotisku, vše se naučíte během kurzu. Tisknout budete na kvalitní grafický papír,  který vám je, stejně jako ostatní materiál, v rámci kurzu  k dispozici. 

Kategorie: Kurzy sítotisku

Co všechno se naučíte během jednodenního kurzu?

Celý kurz trvá 6 hodin a během této doby vás naučíme vše, co budete potřebovat k samostatné práci.

 

9.30–16.30

Setkáme se  u nás v dílně, kde vás Beáta v krátkosti zasvětí do problematiky fotografie a sítotisku. 

Pod vedením Beáty začnete vytvoříte vlastní šablony, z kterých budete tisknout na papír nebo textil. Papír je vám v dílně volně k dispozici, pokud chcete tisknou na textil (trička, látky), přineste si vlastní, prosím. 

Co se naučíte: Naučíte se připravit fotografii různými způsoby pro přenesení na sítotisk a tisk. Jedná se o práci s kontrastem, tvorbou rastru. Ukážeme si, jak vytvářet doplňující barevné plochy a povíme si něco o míchání barev. Dále si ukážeme, jak lze rozložit obraz do barevných vrstev, dovíte se, jak vytvořit 3d iluzivní obrázek (anaglyph).

Co si připravíte: Fotografie, se kterými chcete pracovat. Není ani důležité co je na obrázku, to je na vás, ale potřebujeme obrázky, které jsou kontrastní, je na nich jasný tvar. S těmi se pak dobře pracuje. Fotky z mobilu stačí!

Co si přinesete: Ideálně nějaký notebook s Photoshopem (jakákoliv verze). Pokud byste přišli třeba ve dvojici, stačí vám jen jeden. Pokud nemáte, nějak to zvládnem!

Naše síta mají velikost 90 cm x 70 cm a využít můžete skoro celou jejich plochu.

Komu je workshop určen: Všem zvědavcům, kteří se chtějí dovědět, jak svoje fotky přenést do tisku a třeba svůj výtvor nosit hrdě na tričku, či vytvořit sérii tisků. Předešlá znalost Photoshopu je vítaná, ale není podmínkou. A hlavně těm, kteří chtějí tvořit! 

 

12.30–13.30 

pauza na oběd