BRNO TISKNE S... FOTOGRAFIE A SÍTOTISK 27.-28.8.2022

3 000 Kč
Kurz je obsazen

FOTOGRAFIE A SÍTOTISK

Zajímá vás, jak sítotiskem vytisknout fotku?

Helena Lukášová vás provede víkendovým workshopem zaměřeným na sítotisk a fotografii, zejména na přípravu fotky různými způsoby tak, aby byla sítotiskem reprodukovatelná. Nepožadujeme po vás předchozí znalosti sítotisku, vše se naučíte během kurzu. Tisknout budete na kvalitní grafický papír,  který vám je, stejně jako ostatní materiál, v rámci kurzu  k dispozici. 

 

V cyklu speciálních workshopů zaměřených na serigrafii BRNO TISKNE S... budete pracovat po boku vybraných umělců.  Čeká vás práce s inspirativními osobnostmi, tentokrát s brněnskou umělkyní 

  

 logo_brno_cervene_bez_pozadi-web Akce proběhne za finanční podpory statutárního města Brna

 

Kategorie: Kurzy sítotisku

Neočekáváme od vás žádné technické znalosti, poskytneme vám veškerý materiál a adekvátní zázemí pro realizaci vaší práce. Výstupem workshopu jsou grafické listy každého účastníka serigrafie v maximálně 50 kopiích. Sérii těchto letních workshopů s umělci zakončí společná výstava všech účastníků workshopu. Workshop proběhne u nás v sítotiskové dílně v inspirativních prostorách bývalého lihovaru v Brně na Pekařské ulici.

Pokud chcte svoji práci reprodukovat i na textil, ta možnost tu samozřejmě je! Textil si ale musíte donést vlastní, nejlépe bavlnu, bez knoflíčků a zipů.

Těšíme se.

 

Helena Lukášová je umělkyně, která se věnuje především práci s digitálními médii, a to především tzv. digitálnímu sochařství, zkoumá vztah reálného a virtuálního světa, objektu a obrazu. V poslední době se věnuje malbě. Vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde absolvovala i doktorandské studium, dlouhodobě působila v USA.  Nyní vede Ateliér grafického designu a médií na Fakultě informatiky, Masarykovy univerzity.

Více na: helenalukasova.com, https://www.artlist.cz/helena-lukasova-108744/

 

 

 

Co všechno se bude dít během víkendového kurzu?

 

SOBOTA

9.30–12.30

Setkáme se v sobotu u nás v dílně, kde vám Helena Lukášová v krátkosti zasvětí do problematiky fotografoe a sítotisku. 

Pod vedením Heleny začnete tvořit vlastní šablony. 

Co se naučíte: Naučíte se připravit fotografii různými způsoby pro přenesení na sítotisk a tisk. Jedná se o práci s kontrastem, tvorbou rastru. Ukážeme si, jak vytvářet doplňující barevné plochy a povíme si něco o míchání barev. Dále si ukážeme, jak lze rozložit obraz do barevných vrstev, dovíte se, jak vytvořit 3d iluzivní obrázek (anaglyph).

Co si připravíte: Fotografie, se kterými chcete pracovat. Není ani důležité co je na obrázku, to je na vás, ale potřebujeme obrázky, které jsou kontrastní, je na nich jasný tvar. S těmi se pak dobře pracuje. Fotky z mobilu stačí!

Co si přinesete: Ideálně nějaký notebook s Photoshopem (jakákoliv verze). Pokud byste přišli třeba ve dvojici, stačí vám jen jeden. Pokud nemáte, nějak to zvládnem!

Naše síta mají velikost 90 cm x 70 cm a využít můžete skoro celou jejich plochu.

Komu je workshop určen: Všem zvědavcům, kteří se chtějí dovědět, jak svoje fotky přenést do tisku a třeba svůj výtvor nosit hrdě na tričku, či vytvořit sérii tisků. Předešlá znalost Photoshopu je vítaná, ale není podmínkou. A hlavně těm, kteří chtějí tvořit! 

 

12.30–13.30 

pauza na oběd

 

13.30–16.30

Budete pokračovat v práci pod vedením Heleny. Den zakončíte s nachystanými šablonami pro tisk.

 

NEDĚLE

9.30–12.30

Čeká nás techničtější část workshopu. Vysvětlíme vám přípravu sít k tisku (natažení emulzí, svícení, vymývání).

Společne vysvítíme vaše motivy na síta a síta vymyjeme.

 

12.30–13.30 

pauza na oběd

 

13.30–16.30

Nedělní odpoledne se budeme věnovat tisku. Čeká vás práce ve dvojicích, k dispozici Vám budou sítotiskové barvy a grafické papíry.

Očekáváme, že si vytisknete 20-50 ks grafických listů. Jeden z nich zaarchivujeme a na podzim vystavíme.

 

VÝSTAVA

Na závěr cyklu našich workshopů BRNO TISKNE S... je naplánovaná výstava. Vernisáž proběhne v dalších prostorách Distillery, pozvaní budou zúčastnění umělci, účastníci workshopů, i akademická veřejnost.

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení