Barevné vzory a textil / Brno Tiskne s... studio Puk-Puk / 8.–9. 10. 2022

3 000 Kč
Máme místo

 Celovíkendový kurz sítotisku, ze kterého si odnesete spoustu zkušeností se sítotiskema a vámi vytištěné plakáty, látky, trička či jiný textil. Po absolvování kurzu můžete přijít do naší dílny tisknout už sami v otevřených hodinách pro veřejnost. 

V cyklu speciálních workshopů zaměřených zejména na serigrafii BRNO TISKNE S... budete pracovat po boku vybraných umělců.  Čeká vás práce s inspirativními osobnostmi, tentokrát se studiem Puk-Puk. 

"Textury a patterny nás provází celou dobu co vytváříme grafiku a ilustrace. Rádi zaplňujeme prostor opakujícími se elementy a tak zaháníme strach z prázdna. Rádi se o naše zkušenosti podělíme a každý si tak bude moci vytvořit svou osobní texturu - svůj patternový vesmír."

  

 logo_brno_cervene_bez_pozadi-web Akce proběhne za finanční podpory statutárního města Brna

 

Kategorie: Kurzy sítotisku

Puk-Puk

Studio Puk-Puk je grafický a ilustrační ateliér tvůrčí dvojice Puk-Puk. Celé portfolio můžete nahlédnout na jejich webu pukpuk.cz. Po studiu animovaného filmu a grafického designu začali pracovat v oblasti grafiky a ilustrace a mimo jiné jsou autory krásných ilustrovaných knížek či her. Potisk látek a barevné struktury je téma, které je pro ně specifické a umí to opravdu parádně. Více než 17 let vytváří autorské trika tištěné sítotiskem pod značkou Mimikri.

 

 

Co všechno se bude dít během víkendového kurzu?

Neočekáváme od vás žádné technické znalosti, poskytneme vám veškerý materiál a adekvátní zázemí pro realizaci vaší práce. Sérii těchto letních workshopů s umělci zakončí společná výstava všech účastníků workshopu. Workshop proběhne u nás v sítotiskové dílně v inspirativních prostorách bývalého lihovaru v Brně na Pekařské ulici.

Komu je workshop určen: Všem  kteří chtějí tvořit!

Naše síta mají velikost 90 cm x 70 cm a využít můžete skoro celou jejich plochu. 

 

SOBOTA

10.00–12.00

Setkáme se v sobotu u nás v dílně, kde workshop zahájíme přednáškou o serigrafii a sítotisku, 

Studio Puk-Puk nás i vás seznámí se svou tvorbou a inspirací. Na závěr bude prostor na povídání.

Přednáška je volně přístupná všem zájemcům. 

 

12.00–13.00 

pauza na oběd

 

13.00–17.00

Budete pod vedením zkušených autorů ze studia Puk-Puk připravovat motiv pro sítotisk.

 

NEDĚLE

9.30–12.30

Společně vysvítíme vaše motivy na síta a síta vymyjeme. A začneme s tiskem.

 

12.30–13.30 

pauza na oběd

 

13.30–16.30

Nedělní odpoledne se budeme věnovat tisku. Čeká vás práce ve dvojicích, k dispozici Vám budou sítotiskové barvy a grafické papíry, textil na tisk si donesete samostatně..

Očekáváme, že si vytisknete 20-50 ks tisků. Jeden z nich zaarchivujeme a na podzim vystavíme.

 

VÝSTAVA

Na závěr cyklu našich workshopů BRNO TISKNE S... je naplánovaná výstava. Vernisáž proběhne v dalších prostorách Distillery, pozvaní budou zúčastnění umělci, účastníci workshopů, i akademická veřejnost.

 

 
Akci finančně podpořilo statutární město Brno.